1 teen à € 10.000.000,00
Palm Invest oplichter neemt afscheid van ledemaat na trip naar België
Heel bizar dit. Boontje komt om zijn loontje; twee van de Palm Invest compagnons -je weet wel, dat aldus Harry Mens goudeerlijke beleggingskantoortje met een beloofd rendement van 9%
each month- zijn van een koude kermis thuisgekomen. Een tripje naar het pittoreske Antwerpen ging ten koste van een teen en een aantal blauwe ogen. De ‘slachtoffers’ in kwestie -in hoeverre er in deze van slachtoffers gesproken kan worden- bleken Danny Klomp en Bart Donders, respectievelijk oprichter en voormalig commercieel directeur van het bedrijf dat zijn centjes in Dubai zou beleggen. De daders kregen naar alle waarschijnlijkheid opdracht van enkele gedupeerden.
Hetgeen wat rest, is bij wie de schuldvraag ligt; in deze situatie lijken de voormalige daders juist de slachtoffers geworden, en vice versa. De heren Klomp en Donders zijn nu waarschijnlijk even gepikeerd als de opdrachtgevers van dit chirurgische werk toentertijd gepikeerd waren ten tijde van de afpersingszaak. Alleen daar het de investeerders in het omstreden beleggingskantoor een aantal miljoen kostte, kost het de compagnons een ledemaat. Zoals reeds gezegd, boontje lijkt om zijn loontje te komen.
Om te beginnen vanaf het begin: Palm Invest maakte zichzelf aantrekkelijk door een rendement van 9% per maand aan te bieden aan diverse beleggers, die vervolgens logischerwijs gretig toehapte. Menig Nederlander zal zich daar trouwens goed in verdiept hebben en een aantal nachtjes over geslapen hebben, alvorens in zee te gaan met mannen van een dergelijk kaliber. Maar bij naar verluidt honderden beleggers deed de idyllische 9,0% rente geen vraagtekens rijzen. Zelfs na enkele geruchten van fraude bleven ze maar geld pompen in de vastgoedbeurs van Palm Invest. Totdat het te laat was: toen in november 2007 het kantoor in opspraak raakte, werden de investeerders van het lucratieve piramidespel pas achterdochtig. Echter was het toen te laat, de boeven hadden de euro’s reeds omgezet in materiële activa als luxe panden en auto’s (een handje vol Bentley’s, een dozijn Porsches en tig Mercedessen). OM klaagde de drie eigenaars van de luxegoederen aan, maar dat vond een gedupeerde niet genoeg en gaf een groep gewapende mannen opdracht één van hen
-tezamen met zijn boezemvriend- afgelopen week te ontvoeren en te ontdoen van zijn teen.
Of deze actie wel dan niet geheel volgens de opgedrongen regels van het burgerlijk wetboek is afgehandeld, doet er even niet toe. Ik vond deze niet-vrijwillige chirurgische ingreep wel getuigen van humor en kon een glimlach dan ook nauwelijks onderdrukken. Ondanks dat ik ten tijde van de fraudezaak de investeerder rechtuit in hun gezicht uitlachte vanwege hun rotsvaste vertrouwen in een dergelijk utopisch beleggingskantoor, sta ik nu in deze volledig achter ze:
Tien minus één maakt negen.
Go, gedupeerden, still nine toes to go!